
Aantal personen: 10-12
Bereidingstijd: 40 minuten + 70 minuten oventijd
Ingrediënten:
- 400 gram zelfrijzend bakmeel
- 200 gram roomboter (op kamertemperatuur) + klein beetje boter voor invetten springvorm
- 150 gram basterdsuiker
- 1 zakje vanillesuiker
- 2/3 ei
- snufje zout
- 2 eetlepels paneermeel
- 1 kg appels
- 100 gram rozijnen
- 2 eetlepels kaneel
- 30 gram basterdsuiker
Benodigheden:
- Mengkom
- Zeef
- Springvorm 26 cm
- Deegroller
- Vershoudfolie
Bereidingswijze:
- Doe de rozijnen in een bakje en wel ze in warm water. Dep ze daarna droog of laat uitlekken in een vergiet.
- Verwarm de oven voor op 180 graden.
- Zeef het zelfrijzend bakmeel en klop het ei los.
- Meng het zelfrijzend bakmeel, roomboter, basterdsuiker, vanillesuiker, ei en snufje zout door elkaar en kneed tot een deeg.
- Rol het deeg in vershoudfolie en leg het in de koelkast.
- Schil de appel als je dat lekkerder vindt. Ik gebruikte in dit recept appels met schil. Natuurlijk verwijderde ik de klokhuizen. Snijd de appel in kleine stukjes.
- Doe de rozijnen, kaneel en basterdsuiker bij de appels en roer goed door elkaar.
- Vet de springvorm in met een klein beetje boter.
- Haal het deeg uit de koelkast en snijd er 1/3 deel vanaf. Dit gebruik je voor de repen bovenop de taart.
- Strooi wat meel over het aanrechtblad. Rol de rest van het deeg uit met een deegroller en doe dit in de springvorm. Zorg ervoor dat de bodem en randen volledig zijn bedekt met het deeg.
- Bedek de bodem met paneermeel. Zo zorg je ervoor dat het vocht uit de appels en rozijnen wordt opgenomen.
- Rol het overgebleven deeg uit tot een dunne plak en snijd in repen. Ik gebruikte hiervoor een ravioli snijder voor een leuk karteleffect.
- Leg de stroken deeg kruislings op de taart en bestrijk met ei.
- Bak de taart in 70 minuten gaar in de oven.
- Laat de appeltaart eerst afkoelen voordat je de springvorm verwijderd.